19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Türkiye’nin geleceği gençler yarınların teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüce Milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini yaktığı tarihin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve onurunu yaşıyoruz.

Mehmet Şahin Hüyük Belediye BaşkanıTürkiye’nin geleceği gençler yarınların teminatıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Yüce Milletimizin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini yaktığı tarihin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve onurunu yaşıyoruz. Milletimiz kenetlenerek, eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadele’yi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür. Tarihimiz, tüm dünya milletlerine şunu bir kez daha göstermiştir ki; Türk Milleti esir yaşamaktansa ölmeyi tercih etmektedir. Kurtuluş Savaşı bu şanlı mücadelenin adı, TBMM ise bu mücadeleyi yaşatan necip milletin kalbi olmuştur. Ülkemiz genç nüfusuyla dünyanın parlayan yıldızlarından biri haline gelmiştir ve 19 Mayıs gençliğe armağan edilmiş bir bayramdır. Çünkü gençlik, gelecektir. Türk gençliğinin bu emanete en güzel şekilde sahip çıkacağına güvenimiz tamdır.
İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu günün, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de çok önemlidir. Bizler, genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, dünya gençleriyle rekabet edebilecek birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü sosyal ve kültürel imkanlarımızı gençlerimize seferber ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ülkemizin düşman işgalinden kurtulmasına vesile olan, vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnetle yad ediyor, milletimizin en büyük zenginliği olan gençlerimize ve hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet ŞAHİN
Hüyük Belediye Başkanı